logo
Billige Bærbare Batterier
Computer Batterier
Hot modeller
Vores bedste tilbud
batterier-laptop.com batterier MSI BTY-L76 dk
Batterier Til Bærbar
Forside ->Bærbar PC Batteri ->Batteri til GATEWAY ->Batterier til (8cell)AS07B71

batteri til (8cell)AS07B71 Typ 4400mAh

4400mAh 14.8V (not compatible 11.1V) Lagerstatus: På lager nu - sendes indenfor 24 timer

Additional Options
30 dages fuld returret
12 måneders GARANTI på alle produkter

50% Rabat, Gratis Levering, Kvalitet celler, lang levetid

Specifikationer

Type
Li-ion
Kapacitet
4400mAh
Spænding
14.8V (not compatible 11.1V)
Varenummer
MB-GAT087
Farve
dark grey
Size
8.42" x 2.69" x 0.79"
oprindelige pris
950.85DKK
Pris
475.43DKK
Hvis du køber to eller flere, vil vi give dig en rabat pris, Kontakt os: contact@batterier-laptop.com

gode nyheder:
* Ordre total>1000, 30 DKK mindre.
* Ordre total>2000, 60 DKK mindre.

BL1430 A31-N56 BTP-DFBM A42-U36 HSTNN-E05C X411C C22-UX31 AA-PBYN4AB VGP-BPSC27 A42-A15 Memory 593553-001 Distributor Cable BATAW20L62 A32-K93

(8cell)AS07B71 Kompatibel med:

(8cell)AS07B71 Passer til:

Gateway MC and MD:
Gateway MD7826, MD7826u, MD-7826,
MD-7826u, Gateway MC73 MC78 MD24
MD26 MD73 MD78 serie MC7804h
MC7825u MD2409h MD2601u MD2614u
MD7311h MD7321u MD7801u MD7818u
MD7820u MD7822u MD7826u

Gateway MD serie:
MD2400, MD-2400
MD2409, MD2409h MD- 2409, MD-2409h
MD2419, MD2419u, MD-2419, MD-2419u
MD2601, MD2601u, MD-2601, MD-2601u
MD2614, MD2614u, MD-2614, MD-2614u
MD7309, MD7309u, MD-7309, MD-7309u
MD7327, MD7327u, MD-7327, MD-7327u
MD7329, MD7329u, MD-7329, MD-7329u
MD7330, MD7330u, MD-7330, MD-7330u
MD7333, MD7333u, MD-7333, MD-7333u
MD7334, MD7334u, MD-7334, MD-7334u
MD7335, MD7335u, MD-7335, MD-7335u
MD7801, MD7801u, MD-7801, MD-7801u
MD7811, MD7811u, MD-7811, MD-7811u
MD7818, MD7818u, MD-7818, MD-7818u
MD7820, MD7820u, MD-7820, MD-7820u
MD7822, MD7822u, MD-7822, MD-7822u
MD7826, MD7826u, MD-7826, MD-7826u
ACER
Aspire 5220 serie
Aspire 5220
Aspire 5220G

Acer Aspire 5310 serie
Aspire 5310
Aspire 5310G
Aspire 5315
Aspire 5315G

Acer Aspire 5320 serie
Aspire 5320
Aspire 5320G

Acer Aspire 5520 serie
Aspire 5520
Aspire 5520G,
Aspire 5520- 6A2G12Mi,
Aspire 5520G-402G25Mi,
Aspire 5520-5A2G16

ACER Aspire 5710 serie
Aspire 5710
Aspire 5710G

ACER Aspire 5720 serie
Aspire 5720
Aspire 5720G

ACER Aspire 5720Z serie
Aspire 5720Z
Aspire 5720ZG

Acer Aspire 5910 serie
Aspire 5910
Aspire 5910G

Acer Aspire 5920 serie
Aspire 5920
Aspire 5920-1A2G16Mi
Aspire 5920-302G12Mi
Aspire 5920-302G16MN
Aspire 5920-3A2G16Mi
Aspire 5920-6582
Aspire 5920-6661
Aspire 5920G,
Aspire 5920-6661,
Aspire 5920-6582,
Aspire 5920G-302G25,
Aspire 5920G- 302G20N,
Aspire 5920G-602G25Mn,
Aspire 5920G-602G20HN,
Aspire 5920G-702G25Hn,
Aspire 5920G-602G16Mn,
Aspire 5920G- 102G16,
Aspire 5920G-302G20H,
Aspire 5920G-3A2G25Mn,
Aspire 5920G-302G25Mn,
Aspire 5920G-302G16MN,
Aspire 5920- 1A2G16Mi,
Aspire 5920-3A2G16Mi,
Aspire 5920-302G12Mi,
Aspire 5920G-302G25Hn,
Aspire 5920G-302G25Hi,
Aspire 5920- 302G16MN

Acer Aspire 6920 serie
Aspire 6920-6422,
Aspire 6920-6428,
Aspire 6920-6610,
Aspire 6920-6621,
Aspire 6920-6731,
Aspire 6920-6864
Aspire 6920G
Aspire 6920G-6A4G25Mn,
Aspire 6920G-6A4G25Mn,
Aspire 6920G- 6A4G25Mn,
Aspire 6920G-814G32Bn,
Aspire 6920G-814G32Bn,
Aspire 6920G-814G32Bn,
Aspire 6920G-832G25Bn,
Aspire 6920G-834G32Bn,
Aspire 6920G-834G32Bn,
Aspire 6920G- 834G32Bn,
Aspire 6920G-934G32Bn,
Aspire 6920G-934G32Bn,
Aspire 6920G-934G32Bn

Acer Aspire 7320 serie
Aspire 7320
Aspire 7320G

Acer Aspire 7520 serie
Aspire 7520
Aspire 7520-5115,
Aspire 7520-5618,
Aspire 7520-5823,
Aspire 7520-6A1G08Mi
Aspire 7520G
Aspire 7520G-502G25Mi,
Aspire 7520G-502G32Mi

Acer Aspire 7520Z serie
Aspire 7520Z
Aspire 7520ZG

Acer Aspire 7720 serie
Aspire 7720
Aspire 7720-1A2G16Mi,
Aspire 7720-3A2G12Mi
Aspire 7720G
Aspire 7720G- 1A2G16Mi,
Aspire 7720G-1A2G24Mi,
Aspire 7720G-302G25Mi,
Aspire 7720G-302G25Mn,
Aspire 7720G-302G32Hi,
Aspire 7720G-3A2G32Mi,
Aspire 7720G-5A2G16Mi,
Aspire 7720G- 602G50Mn,
Aspire 7720G-603G50Hn,
Aspire 7720G-702G50Hn

Acer Aspire 7720Z serie
Aspire 7720Z
Aspire 7720Z- 1A2G16Mi,
Aspire 7720ZG
Aspire 7720ZG-3A1G16Mi

Acer Aspire 8920 serie
Aspire 8920
Aspire 8920-6030,
Aspire 8920-6048,
Aspire 8920-6671
Aspire 8920G
Aspire 8920G-6A4G32Bn,
Aspire 8920G-6A4G32Bn,
Aspire 8920G- 6A4G32Bn,
Aspire 8920G-834G32Bn,
Aspire 8920G-834G32Bn,
Aspire 8920G-834G32Bn,
Aspire 8920G-932G32Bn,
Aspire 8920G-934G50Bn,
Aspire 8920G-934G50Bn,
Aspire 8920G- 934G50Bn,
Aspire 8920G-934G64Bn,
Aspire 8920G-934G64Bn,
Aspire 8920G-934G64Bn
laptop batteri

Rabat Særtilbud

Hvordan at forlænge batteriets levetid

  • Oplad og aflad batteri til (8cell)AS07B71 fuldt ud min. hver 14. dag.
  • Rengør (8cell)AS07B71 batterier til bærbar regelmæssigt .
  • Undgå ekstreme temperaturer (meget høje eller meget lave temperaturer), da disse kan have indflydelse på batteriydelsen og dets forventede levetid.
  • Brug en AC- adapter med den korrekte spænding . Tilslutte en AC- adapter med den forkerte spænding ind i din bærbare computer kan skade den bærbare og batteriet.
  • Og sidst men ikke mindst, undgå at skade batteriet ved at tabe det eller på anden måde beskadige batteriets cover. Forsøg aldrig at åbne batteri til (8cell)AS07B71 cover.
  • Kundefavoritter

    NYE VARER
    www.batterier-laptop.com
    batterier til bærbar dell 451-12187  451-12188  
    451-12187
    962.80 DKK 481.40 DKK
    batterier til bærbar asus C41N1416  
    C41N1416
    997.60 DKK 498.80 DKK
    batterier til bærbar samsung AA-PBWN4AB  BA43-00360A  
    AA-PBWN4AB
    962.80 DKK 481.40 DKK
    batterier til bærbar asus 0B200-00790100  C31N1328  
    0B200-00790100
    974.40 DKK 487.20 DKK
    batterier til bærbar asus B31BN9H  B31N1402  
    B31BN9H
    1,020.80 DKK 510.40 DKK
    batterier til bærbar asus 70-NCA1B3000P  B32-W3  
    70-NCA1B3000P
    951.20 DKK 475.60 DKK
    LED Produkter